• Delüx Odalar

    Misafirlerimizin konforu için özenle düzenlenmiş suit odalarımız deniz manzaralıdır. Suit odalarımız en fazla 2 kişiliktir.

  • Standart Odalar

    Standart odalarımızda klima, minibar, LCD Tv, kablosuz internet hizmeti standart olarak sunulmaktadır. Standart odalarımız en fazla 3 kişiliktir.

  • Apart Odalar

    Apart odamız teras katta olup standart hizmetlerin yanı sıra mutfağı ve balkonu da bulunmaktadır.

Amasra Müzesi

Amasra’da ilk müze 1955 yılında belediye binasının küçük bir odasında faaliyete geçirilmiştir. 1969 yılında eski ilkokul binasına taşınmıştır. Zamanla yeni bir müze ihtiyacının doğmasıyla, 1884’te Bolu kaymakamı İsmail Kemal Bey tarafından başlanan, fakat yarım kalan Bahriye mektebi 1975 yılında bakanlık tarafından satın alınarak tamamlanmış ve 30.01.1982 tarihinde Amasra Müzesi faaliyete geçirilmiştir. 2 Arkeolojik, 2 Etnografik olmak üzere 4 teşhir salonu bulunmaktadır.

1 No.lu Arkeolojik Eser Salonu: Helenistik, Roma ve Bizans Dönemine ait küçük eserler sergilenmektedir. Mezarlarda bulunan gözyaşı şişeleri, altın ve bronz süs eşyaları, pişmiş toprak, denizden çıkarılmış çeşitli amphoralar, testilerin yanı sıra yine aynı çağlara ait olta iğneleri, haçlar, kandiller, silahlar, kaplar, bronz heykelcikler, altın, gümüş ve bronz sikkeler sergilenmektedir.

2 No.lu Arkeolojik Eser Salonu: Helenistik, Roma, Bizans ve Ceneviz Dönemine ait mermer eserler bulunmaktadır. Heykeller, heykel başları, kabartmalı mimari parçalar ve mezar stelleri sergilenmektedir.

1 No.lu Etnografik Eser Salonu: Osmanlı dönemine ait bakır mutfak kapları, silahlar, yazım takımları, şamdanlar, mühürler, kantarlar, seramikler ve yüzüklerin yanı sıra Amasra yöresine özgü ağaç çekicilik sanatını tanıtan kaplar sergilenmektedir.

2 No.lu Etnografik Eser Salonu: Osmanlı dönemine ait yörenin giysileri, Kuran-ı Kerimler, gümüş süs eşyaları, keseler, eski duvar saatleri, yatak ve yastıklar sergilenmektedir.

Müzenin bahçesinde de Helenistik, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı dönemine ait taş eserler sergilenmektedir.

Emin Apart Pansiyonun odalarını inceleyip rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmed, Bakacak tepesinden bakar ve Lala'sına "Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?" diye sorar.

Emin Apart Pansiyonun Delüx, Satandart ve Apart odalarını incelediniz mi?

İki adali, iki koylu beş tepeli Amasra yarımadası, Karadeniz’in ana karadan koparıp almak istediği üzüm salkımı gibidir.